Tālrunis

+371 21918486

Beisbola noteikumi un regulējumi

Jaunākās publikācijas

Kategorijas

Beisbols ir lieliska spēle, un ir tikai taisnīgi, ka ir noteikumi un regulas, lai nodrošinātu, ka visiem ir jautra. Jums ir jāzina regulas par metienu, sitieniem, laukuma aizsardzību, bāzu skrējienu un aprīkojumu, lai spēlētu droši un taisnīgi.

Zinot noteikumus, jūsu pieredze būs vēl patīkamāka un nodrošinās, ka visi spēlē pēc vienādiem noteikumiem. Tāpēc sāksim un iemācīsimies beisbola noteikumus!

Pamatnoteikumi par metienu veikšanu

Lai spēlētu beisbolu pareizi, jums ir jāzina metiena noteikumi. Visi metējiem jāmētā likumīgs metiens, kas ir bumba, ko piegādā ar pamanāmu loku starp sešiem un desmit pēdiem augstumā un kas nonāk pāri plāksnēm starp mīkstumu un ceļgalu.

Ja metiens ir zemāks par prasīto augstumu, to sauc par "bumbu". Ja metiens ir augstāks par prasīto augstumu, to sauc par "striku".

Metējam jāpaliek aiz metēja gumijas un viņš nedrīkst pārkāpt vai iziet ārpus gumijas, līdz bumba tiek izmesta. Metējam jābūt vienā rokā ar bumbu un citā rokā ar metēja gumiju, kad bumba tiek izmeta.

Metējs var mest maksimāli piecas "bumbas" pirms baterists drīkst aiziet uz bāzi, un trīs "striki" pirms baterists tiek izsviests no spēles.

Bumbu spēles noteikumi

Tagad, kad jūs zināt metēja noteikumus, ir laiks iemācīties uzbrukuma noteikumus.

Uzbrucējiem ir jāierindojas uz uzbrucēja kastes, lai gaidītu savu kārtu sitienam. Uzbrucējam nevajadzētu aiziet no kastes, līdz bumba tiek sasista vai tiek paziņots par izbiedējošu sitienu. Uzbrucējam arī nevajadzētu izkāpt no kastes, ja metējs met nelikumīgu metienu.

Uzbrucējs ir ārā, ja bumba tiek nokauta gaisā vai ar vienu atdūšanos pirms tā sasniedz pirmo bāzi. Ja uzbrucējs trāpa neložu bumbu ar mazāk kā diviem izbiedējošiem sitienu, viņam jāsāk atkārtotu sitienu. Ja uzbrucējam ir divi izbiedējošie sitienu un viņš trāpa neložu bumbu, tad viņš ir ārā.

Ja uzbrucējs trāpa likumīgu bumbu, viņam jāskrien uz pirmo bāzi. Ja viņš sasniedz pirmo bāzi pirms bumba tiek nokļūta laukumā, tad viņš ir drošs. Ja bumba tiek nokļūta laukumā pirms uzbrucējs sasniedz pirmo bāzi, tad viņš ir ārā.

Lauksaimniecības noteikumi

Pēc tam, kad uzbrucējs ir pabeidzis savu kārtu, ir laiks laukuma komandai ieņemt savas pozīcijas laukumā. Deviņi spēlētāji laukumā jāizvieto atbilstoši savām pozīcijām, lai labāk aizsargātos pret uzbrukumu.

Mežotājam un uzķērējam ir visnozīmīgākās lomas, jo viņi visvairāk nodarbojas ar bumbu. Mežotājs met bumbu uz uzbrucēju, kamēr uzķērējs uztver bumbu no uzbrucēja.

Pārējie septiņi spēlētāji izklājas pa laukumu, parasti ieņemot iekšlaukumu un ārklaukumu. Iekšlaukuma spēlētājiem jāspēj ātri uztvert un mest bumbu citam spēlētājam. Ārklaukuma spēlētājiem jāspēj pārklāt visvairāk teritorijas un uztvert gaisa bumbas.

Visiem spēlētājiem jābūt pareizajās pozīcijās, lai laukuma komanda būtu veiksmīga. Aizsardzības noteikumi paredz, ka visi spēlētāji jābūt savās pozīcijās, pirms bumba tiek mesta. Ja spēlētājs ir nepareizā pozīcijā, tiesnesis var paziņot spēles pārtraukumu un piešķirt bāzi uzbrucējam.

Galvenokārt ir atkarīgs no spēlētājiem nodrošināt, ka viņi atrodas pareizajās pozīcijās, lai ievērotu aizsardzības noteikumus.

Pamata skriešanas noteikumi

Kad laukuma aizsargu komanda ir uz vietas, spēkā stājas bāzu skrējēju noteikumi.

  • Bāzu skrējējiem jāievēro šādi noteikumi:

  • Nav atļauts sākt skrējienu pirms mītējs ir izmeta bumbu

  • Nav atļauts nozagt bāzas

  • Nav atļauts bāzu skrējējiem traucēt laukuma spēlētājam veikt gājienu

  • Bāzu skrējējiem jāievēro šādi norādījumi:

  • Pieskarties katrai bāzai kārtā

  • Skriet pa noteikto bāzu līniju

  • Nedraudzēties ar laukuma spēlētāju, kad viņš veic spēli

Ja šie noteikumi netiek ievēroti, skrējējs tiks pasludināts par autu.

Turklāt, ja bumba tiek metama uz bāzi pirms skrējējs to sasniedz, skrējējs var tikt nosist vai piespiedu kārtā izslēgts.

Bāzu skrējēju noteikumi palīdz nodrošināt visu spēlētāju drošību un nodrošina vienādas spēles iespējas abām komandām.

Iekārtu regulējumi

Lai spēlētu beisbolu droši un pareizi, ir nepieciešama pareiza aprīkojums. Spēlētāju formas ietver cepuri, džemperi, bikses, zeķes un ķīļkājas.

Bumba jābūt reglamentētas izmēra un svara. Kamieļiem jābūt izgatavotiem no koka, alumīnija vai kompozītmateriāliem, maksimālais garums ir 42 collas un 2 1/4 collu bumbas dibens.

Vejliem jābūt aprīkotiem ar sejas masku un to jāvalkā visiem baudātājiem un bāziņu skrējējiem. Ķēmējiem jāvalkā papildu aizsargaprīkojums, ieskaitot ķiveri, krūšu aizsargu un ceļgalu aizsargus.

Katram komandai jābūt vismaz vienam trenerim pie pirmās un trešās bāzes, kuriem jābūt aprīkotiem ar skaļruņa vai citu skaļas skaņas ierīci. Tiesnešiem jāvalkā uniforma un aizsargaprīkojums, ieskaitot ceļgalu aizsargus un masku.

Bieži uzdotie jautājumi

Cik daudz spēlētāju ir atļauti beisbola komandā?

Jūs drīkstat komandā iekļaut 25 spēlētājus. Tomēr, vienlaikus laukumā var būt tikai deviņi no viņiem.

Kāda ir minimālā vecuma prasība, lai spēlētu profesionālajā beisbola līgā?

Lai spēlētu profesionālā beisbola līgā, tev jābūt vismaz 16 gadu vecumam.

Kāda ir soda sankcija par koka bumbieri izmantošanu?

Ja izmantojat aiztapinātu nūju, sods ir nekavējoties izslēgšana no spēles un iespējama diskvalifikācija no turpmākajām spēlēm.

Cik ilgi parasti ilgst beisbola spēle?

Beisbola spēle parasti ilgst apmēram deviņas iningas, un katras iningas ilgums ir apmēram 20-30 minūtes. Kopumā spēle var ilgt no 2 līdz 3 stundām.

Vai ir kādi īpaši noteikumi pēcsezonas spēlēm?

Jā, pēcsezonas spēlēm ir savs noteikumu kopums. Tie ietver modificētu izslēgšanas kārtu formātu, papildu inningus un noteikto sitēju izmantošanu.

Secinājums

Lai visu apkopotu, beisbols ir sarežģīta spēle ar daudziem noteikumiem un regulām, kas jāievēro, lai nodrošinātu spēlētāju drošību un spēles taisnīgumu.

Tas ir spēle, kas prasa prasmi, stratēģiju un atlētismu, un to var izbaudīt cilvēki visās vecuma grupās.

Ar pareizu zināšanu un sapratni tu vari kļūt par lielisku spēlētāju un izklaidēties, mācoties spēles nianses.

Tāpēc paņem savus nūjas, cimdi un ķiveres un sagatavojies spēlēt!

Tagi:

Emuārs

Dalīties ar šo :